Uncategorized

Vans Otistik Spektrumdaki İnsanları Yeni Duyusal Dostu Ayakkabılarla KutluyorUygun büyükgüzel_ctg_belowtitle

Van BMX ve snowboard gibi diğer ekstrem sporlar için ayakkabıların yanı sıra paten ayakkabısı ve ilgili giyim eşyası yapmakla tanınan bir ayakkabı markasıdır. Ayakkabıları ve kıyafetleri, rahat, sağlam ve şık olmaları amaçlanıyor, ancak bu sefer en titiz ayak sahiplerinin bile takdir edebileceği bir şey yaratmak için yukarıda ve öteye gidiyorlar.

Otizmi olan kişilerin (ve bazen spektrumda olmayan kişilerin bile) duyusal girdiye duyarlı olması yaygındır. Bu kendini farklı insanlar için farklı şekillerde gösterir, ancak otizmli insanların yiyeceklerinde veya kıyafetlerinde yüksek seslerden ve belirli dokulardan hoşlanmamaları yaygındır. Bununla birlikte, özellikle hoş buldukları ve yeterince alamadıkları başka dokular ve görsel efektler olabilir. Vans, yeni ayakkabı serileriyle, ayakkabılarda yaygın olarak bulunan negatif duyusal uyaranları (ayağı dürtebilecek etiketler ve dikişler gibi) alarak bu duyusal duyarlı gruba hitap etmeyi ve bunun yerine olumlu olanları eklemeyi umuyor.

Fotoğraf: YouTube / FatheringAutism

Yeni Otizm Farkındalık Koleksiyonu Vans’ın “sakinleştirici bir renk paleti ve duyulara odaklanan tasarım özellikleri de dahil olmak üzere duyusal kapsayıcı unsurlar” ile ultra rahat olması gerekiyordu. Koleksiyon ayakkabılarla birlikte çocuklar için kısa ve uzun kollu tişörtlere de sahiptir.

Vans, Otistik ve duyusal hassasiyetleri olan kişilere hitap edecek tasarım fikirleri bulmak için Uluslararası Kimlik Doğrulama ve Sürekli Eğitim Standartları Kurulu ile birlikte çalıştı. Yeni ürünleri, rahatsız edici olabilecek yerlere yapışmayan kaşıntısız etiketler ve dikişlere sahiptir. Kumaş yumuşaktır ve ayakkabılar slip-ons veya cırt cırtlı kapanışları.

Fotoğraf: YouTube / FatheringAutism

Ayakkabıların dış kısmı hoş görünmek ve dokunmak için ilginç olacak şekilde tasarlanmıştır. Bazılarının dışında yumuşak ve yumuşacık olan yastıklı kareler var. Diğerleri holografik gökkuşağı efektleri hareket ettikçe değişir. Ve bazıları, aşağıdaki videodakiler gibi, stil bilincine sahip kullanıcılar için daha basit ve daha sofistike.

Fotoğraf: YouTube / FatheringAutism

Ayakkabılar, küçük çocuklardan yetişkinlere kadar her boyutta gelir ve daha kapsayıcı hale gelir. Çevrimiçi olarak veya Vans perakende mağazalarında bulunabilirler. Ve en iyisi, bu hattaki satışların bir kısmı – minimum 100.000 ABD Doları – A. paten Vakfıotizmli çocukların kaykay öğrenmesine yardımcı olur. Bir spora katılmak, otizmli insanların denge ve motor becerilerini geliştirmelerine yardımcı olur, onları sağlıklı ve aktif tutar ve arkadaş edinmeleri ve bir topluluğa katılmaları için bir yol olabilir.

Fotoğraf: YouTube / FatheringAutism

Aşağıda YouTuber Asa Maass ve oğlu Isaiah tarafından YouTube kanallarındaki FatheringAutism’deki ayakkabılar incelendi. Asa’nın kızı Abbie’nin sözsüz otizmi var. Hem konuşamadığı hem de ayakkabının büyüklüğünde satıldığı için ayakkabıları kendisi gözden geçiremedi. Ancak ailesi, Abbie’nin neyi sevdiğini ve sevmediğini ve bir ürünün otizmi olan biri için bir ürünün iyi çalışmasını sağladığını çok iyi anlıyor. Bunun yerine Yeşaya’nın büyüklüğünde bir çifti incelediler.

Onlara göz atın ve ne düşündüğünüzü görün!

Zippable BILLY Ayakkabı, Özel Gereksinimi Olan Çocuklar İçin Ayakkabı Giymeyi Kolaylaştırır: Aşağıdaki “İleri” ye tıklayın!

Elizabeth Nelson bir sözcü, Grand Rapids’deki Aquinas College mezunu, dört yapraklı yonca bulucu ve dilbilgisi uzmanıdır. Dört yaşından beri batı Michigan’da yaşıyor ama yeni (ve eski) yerlere seyahat etmeyi seviyor. Boş zamanlarında, o. . . bekle, boş zaman nedir?

Uygun büyükgüzel_ctg_belowcontent


Source link

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı