Uncategorized

Hizmet köpekler Coronavirus anksiyete ve bozulmuş rutinleri ile mücadele Otistik çocuklar konforUygun büyükgüzel_ctg_belowtitle

İnsanlar, yeni koronavirüs dünyaya yayıldıkça, günlük rutinleri yükseltmek için uyum sağlamakta zorlanıyor. Ancak mücadele, çoğu rutin faaliyetlerde özel rahatlık bulan otizmli çocuklar için özellikle akut.

Bu tür zorluklar karşısında, bazı aileler çocuklarının bu zorlu zamanlarda gezinmesine yardımcı olmak için otizm hizmet köpeklerine güveniyorlar. Bu çocuklardan biri, hizmet köpeği Clancy ile okuldan sonra her gün otobüs durağında buluşmaya alışkın 13 yaşındaki Alex Millman.

Fotoğraf: Facebook / BluePath Servis Köpekleri

Ancak coronavirus okul kapanmaları Alex ve Clancy’yi bu rahatlatıcı ritüelden mahrum etti. “Bu yüzden, aslında hiç bir yere gitmese de öğleden sonra atıştırmalıklarını veriyoruz,” dedi Alex’in her gün otobüs durağı rutini yeniden yaratarak (Alex’in Clancy’ye bir muamele beslediği) normallik hissini korumaya çalışan annesi Sandi. , evlerinin içinden de olsa.

Clancy hayatlarına girmeden önce, Sandi ve Alex, hiç kimse COVID-19’u duymadan yıllar önce kendi kendine tecrit içinde yaşıyordu. Clancy hayatlarına girmeden önce Alex sürekli dolaşıyordu ve annesinin Alex birdenbire kaybolması için evini terk etmekten çekiniyordu.

Fotoğraf: Facebook / BluePath Servis Köpekleri

Sandi Millman, “Alex’i güvende tutmak için sadık tüylü bir arkadaşı olmadan 13 yıldır sosyal mesafeden davranıyorduk” dedi. Bununla birlikte, aile nihayet istikrarlı varlığı çocuğun bağlantılı ve sakin hissetmesine yardımcı olan bir hizmet köpeği aldığında değişti.

Sandi, “Evde bir köpeğe sahip olmak harika,” dedi. “Clancy bulaşık makinesini ya da herhangi bir şeyi boşaltıyor gibi değil, ama hepimiz onu seviyoruz – ona sahip olduğumuz için mutluyuz.”

sss

Clancy, Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşayan otistik çocuklar için eğitimli hizmet köpekleri sağlayan New York merkezli kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan BluePath Service Dogs tarafından eğitildi.

Şirketin pazarlama ve geliştirme başkan yardımcısı Michelle Brier, “Şu anda her insanın koronavirüs tarafından kesintiye uğrayan bir rutini var, ancak rutinde gerçekten başarılı olan otizmli çocuklar için bu katlanarak daha zor.” Dedi.

Fotoğraf: Facebook / BluePath Servis Köpekleri

Koronavirüs, ücretlerini koltuklarda değil, sokaklarda güvende tutmak için eğitilen köpekler için günlük rutinleri bile yükseltti. Brier, “Hizmet köpeklerimizin birincil rollerinden biri özellikle çocukların dışarıda olduklarında güvende olmalarına yardımcı olmak olsa da, gerçekten odağı evde sağladıkları desteğe dönüştürüyorlar” dedi Brier .

Bu arada başka bir BluePath otizm servis köpeği olan Chester, 20 yaşındaki Kaitlin’in büyüyen koronavirüs kaygısını işlemesine yardımcı oluyor. Kaitlin’in annesi Nancy Flaherty, “Ve köpek, özellikle evde okulla uzaktan eğitim yaptığı için kesinlikle sakinleştirici bir etki yarattı,” dedi.

Fotoğraf: Facebook / BluePath Servis Köpekleri

Chester’a sahip olmak, sonunda Chester’ın ve kürklü öncüllerinin (Kaitlin’i araba tarafından vurulmasını engelleyen hizmet köpeği de dahil) kızının zarar görmesini önlemek için eğitildiğini bilerek rahatlayabilen Nancy’ye de yardımcı oldu. Flaherty, “Kesinlikle ailelerin ve otizmli kişinin daha aktif olmasına ve daha fazla şey yapmasına izin veriyor” dedi. “Biliyorsun, evin tutsağı olma.”

Elbette, koronavirüs bizi evimizin tüm mahkumları haline getirdiğine göre, Chester odak noktasını Kaitlin’in ruhlarını kaldırmaya kaydırmış gibi görünüyor. Nancy’ye göre köpek aniden çok aptalca davranıyor, sanki kızını karantinaya bırakmaya devam ediyor. “Bütün bunlar olurken gülüşünü ve kıkırdamasını görmek gerçekten çok sıcaktı,” dedi kızı, aksi takdirde günlük rutini bu kadar büyük bir kesintiden dolayı çok stresli olacaktı.

Evcil hayvanınız COVID-19 ile başa çıkmanıza nasıl yardımcı oldu? Yorumlarda bize bildirin!

Araştırma, Otizmli Birçok Çocuğun Ağız Sağlığı Sorunlarına Sahip Olduğunu Buluyor: Aşağıdaki “İleri” ye tıklayın!

J. Swanson Seattle’da yaşayan bir yazar, gezgin ve hayvan meraklısıdır, köpek veya kedi sahipliğinin çocuk sayısından bile ağır bastığı uygun şekilde evcil hayvanların ilgisini çeken bir şehirdir. Hava izin verdiği zaman, dışarı çıkmayı ve Kuzeybatı Pasifik’in geri kalanını keşfetmeyi, her zaman elinde bir kahve içmeyi sever.

Uygun büyükgüzel_ctg_belowcontent


Source link

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı