Uncategorized

Genç anne otizm ile oğlu için bakım amacıyla işini bırakmak zorunda kaldıUygun büyükgüzel_ctg_belowtitle

Koronavirüs pandemisi, okuldaki veya gündüz bakımındaki tipik bir günün ülke genelindeki çocuklar için neye benzediğini değiştirdi. Otizmli olanlar için, uzaktan öğrenmeye geçmek veya bir merkez yerine evde bakılmak rutinleri bozmuş ve düzenli tedavileri kısıtlamış veya tamamen durdurmuştur.

David Silva Jr., otizmli 4 yaşında bir çocuk. Tren seslerini seven tatlı ve aktif bir çocuk. Birkaç kelime söyleyebilir ve iletişim becerileri ve hareketsiz oturabilme üzerinde çalışıyor.

Arasay Peñate onun annesi. COVID-19, Amerika’yı vurmadan önce, Miami’deki Easterseals South Florida’daki çocuk bakım hizmetlerine katıldı. Peñate, Fresco y Más’da haftada 40 saatten az bir kasiyer olarak çalışarak saatte 9.50 dolar kazandı. Kocası David Silva, iki farklı lüks restoranda çalıştı.

Pandemi isabeti ve gündüz bakımı kapandığında, Peñate’in kocasından ziyade ona bakmak için işini bırakması daha mantıklıydı, çünkü ondan daha az yaptı ve işleri o zaman istikrarlı görünüyordu.

Ama şimdi, pandemiye birkaç ay kaldı, her iki ebeveyn de işsiz. Tek gelirleri, kira ve diğer gerekli masrafları ödedikleri teşvik kontrolü olmuştur. İşsizlik başvuruları ve gıda pulu başvuruları Florida eyaleti tarafından henüz işlenmemiştir, çünkü sayısız kişi aynı durumdadır ve sistemler aşırı yüklenmiştir.

Fotoğraf: Miami Herald

Ülke yeniden açılmaya başladıkça, başka bir koronavirüs vakası dalgalanması olasılığı da artmaktadır. Bazı çocuk bakım sağlayıcıları kapılarını tekrar açıyor ve bazı terapistler özel ihtiyaçları olan çocuklarla çalışmaya devam ettiler, ancak çok hızlı bir şekilde tekrar açmak yıkıcı sonuçlar doğurabilir.

Peñate, çocuk bakımı eksikliği nedeniyle evde kalmaya zorlanan tek ebeveyn değildir ve ailesi zar zor kazınır. Neyse ki, David hala haftada beş gün terapisti ile çalışabildi çünkü okul ev ziyaretleri için düzenlemeler yapmak için aileleriyle özenle çalıştı. Ancak tüm aileler, günlük kartlar ve okullar bu seçeneğe sahip değildi.

Fotoğraf: Miami Herald

Bu ailelerin bu krizden geçmelerine yardımcı olmak için daha çok şey yapılması gerekiyor.

“Kimsenin annelerden bahsettiğini görmüyorum. Kimsenin çocuklar hakkında konuştuğunu görmüyorum ve bu çocukların üstünde, özel koşulları olan çocuklar var. ”Peñate dedim. “Bu küçük baskı gerekli ve bu baskı hükümetten, üst düzey yetkililerden geliyor. Merdivenin dibinde olan bize değil, üsttekilere bağlı olmalıdır. ”

Fotoğraf: Miami Herald

Peñate yakında David Jr.’ı tekrar gündüz bakımına göndermeye başlasa bile, virüs hala etrafta ve güvenliğinden endişe ediyor. Çok geç olana kadar hasta olup olmadığını bilemeyeceğinden endişe ediyor çünkü sadece birkaç kelimeyi sözlü olarak ifade edebiliyor ve iletişimde sorun yaşıyor.

Şu anda herkesin içinde yaşadığı garip yeni bir dünya, ama Peñate parlak tarafa bakabiliyor.

Fotoğraf: Miami Herald

“Bir yandan tüm dünyam paramparça oldu,” dedi Peñate. “Öte yandan, bana daha güçlü olmayı, başka bir perspektiften bakmamı, kendimi ayakkabılarına koyup koymamı ve şeyleri gördüğü gibi görmeyi öğretti.”

Bu videoda Peñate’den daha fazla haber alın.

Uygun büyükgüzel_ctg_abovevideo

Kız Tekerlekli Sandalyesinden Korkmayan Bir Kediyi Asla Bulacağından Endişeli Bu Kurtarılan Sokak Kucağına Atıncaya Kadar: Aşağıdaki “İleri” ye tıklayın!

C. Dixon okumayı, şarkı söylemeyi, yemeyi, içmeyi, yazmayı ve diğer fiilleri sever. Sevdiklerini ziyaret etmek ve yeni yerler keşfetmek için ülke çapında dolaşmaktan hoşlanır, ancak özellikle kocası, oğlu ve köpeği ile evde olmayı sever.

Uygun büyükgüzel_ctg_belowcontent


Source link

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı