Uncategorized

Devil’s Advocate: Beyin Öğrenmek, Hareket Etmek ve Büyümek İçin Sosyal Medya Nasıl Kullanılır

Sosyal medya kötü bir şekilde sarılıyor.

Beyniniz için kötü.

Seni endişelendiriyor.

Sizi şimdiki andan çıkarır.

Geçerli noktalar, tabi. Ancak sosyal medyayı kullanmanın olumlu yolları var. Daha üretken olmak, başkalarıyla bağlantı kurmak ve belki de kendiniz hakkında bir şeyler öğrenmek için kullanabilirsiniz.

Sosyal Medyanın Etkileri

İnsanlar genellikle sosyal medyanın olumsuz etkileri hakkında konuşurlar ve bunun için bir alan vardır.

Amerikan Pediatri Akademisi hakkında konuşur “Facebook depresyonu” ifadesini kullanarak bile sosyal medyanın çocuklar ve gençler üzerindeki olumsuz etkileri.

Bir yazarın ders çalışma Nottingham Trent Üniversitesi’nden “özellikle ‘Facebook Bağımlılık Bozukluğu’ndan’ bahsetmek mantıklı olabilir” dedi.

Sosyal medya Yapabilmek yol açmak daha az üretkenlik.

Peki sosyal medyanın yükselişine ne dersiniz?

İşte sosyal medyanın olumlu olabileceği birkaç yol:

  • İstediğiniz yerden insanlarla bağlantı kurabilirsiniz
  • Hızlı ve kolay iletişim sağlar
  • Bölgenizde ve dünyada neler olup bittiğinden haberdar olun
  • Bir işi büyütmek ve pazarlamak için süper etkilidir
  • Ücretsiz ve kolay bir eğlence şekli olabilir

Temel olarak, sosyal medya iyi, kötü ve zararsız şeyler için kullanılabilir. İyi kullanmak ve verimli kullanmak bize kalmıştır.

Sosyal Medyayı Kendi İyiliğiniz İçin Kullanma

Şimdi sosyal medyayı boşuna değil üretkenlik için kullanmanıza yardımcı olacak bazı pratik ipuçlarına bakalım.

İlk olarak, yapılacaklar listesi oluşturun

Her gün yapılacaklar listesi oluşturmak, sosyal medya tarafından daha üretken ve daha az dikkatinizin dağılmasına yardımcı olur. Bunu manuel olarak veya yapılacaklar listesi uygulamasıyla yapabilirsiniz.

Ancak sadece gününüzü planlayın, tercihen bir önceki günün sonunda.

Yapmanız gereken en önemli üç şeyi seçmek iyi bir fikirdir. Ve sonra sadece bunları yapmaya odaklanın. Daha fazlasını yaparsan harika. Ancak üç görev başlamak için iyi bir yerdir.

Facebook gruplarına katıl

Facebook grupları, devasa sosyal medya platformunun en iyi özelliklerinden biridir. Konum, yaş, ırk, cinsiyet veya başka bir şeyden bağımsız olarak sizinle aynı şeylerle ilgilenen bir grup insan bulabilirsiniz.

Bu, ağ kurmak isteyen profesyoneller için harika bir haber.

İşbirliği yapabilir, verimlilik saldırılarını öğrenebilir ve başkalarından cesaret alabilirsiniz.

İş olanakları arayın

Sosyal medya iş arama profesyonelleri için oyunu değiştirdi. Tam aradığınız kariyer pozisyonunu bulmak artık çok daha kolay. Tek dezavantajı şimdi herkes bunu yapabilir, böylece pazar sular altında kalır.

Ancak bu, denememeniz gerektiği anlamına gelmez. Yeni bir pozisyon aramak için en iyi yer LinkedIn’dir. Bu amaç için yaratıldı.

LinkedIn Sales Navigator ile daha fazla satış yapın

LinkedIn’den bahsetmişken, profesyonelin sosyal medya platformu. Bağlantı ve ağ için tasarlanmıştır.

Eğer bir girişimci veya satış elemanıysanız, LinkedIn Satış Gezgini. Sattığınız ürünü satın almak veya oluşturduğunuz ürünü tanıtmak isteyebilecek kişileri kolayca bulabilirsiniz. Bu araç, konuma, endüstriye, profesyonel deneyime, anahtar kelimelere ve daha fazlasına göre arama yapmanızı sağlar.

Zaman kaybetmiyorsun; işinizi büyütmek için kullanıyorsunuz.

Rekabete dikkat edin

Özellikle bir işletme yürütüyorsanız sosyal medyada yer almanız faydalı olabilir. Sektörünüzdeki diğer kişilerin ürünlerini nasıl pazarladığını ve kitleleriyle nasıl etkileşime geçtiğini görebilirsiniz.

Onlardan daha iyi performans göstermeniz gerekmiyor. Ama kesinlikle rekabetinizden öğrenebilirsiniz.

Bir konuşma başlatın

Kitlenizle etkileşime geçmekten bahsetmişken, sosyal medya bunu yapmak için harika bir yerdir. Neden? Çünkü insanlar zaten buradalar.

Hedef kitlenizle hızlı, kolay ve alenen konuşabilir ve onları dinleyebilirsiniz. Kendinizi, değerli ve uzman tavsiyeleri sunarken geri bildirimi kabul eden biri olarak gösterebilirsiniz.

Uygulama engelleme uygulamalarını kullanma

İster inanın ister inanmayın, tek işi diğer uygulamaları kullanımınızı izlemek olan uygulamalar var. Sosyal medyadan çıkmak için hatırlatıcılar ayarlamanıza izin verir veya onlara erişiminizi engelleyebilirler. Hangi ayarlara karar verdiğinize bağlıdır.

İşte kontrol edebileceğiniz birkaç uygulama izleme ve uygulama engelleme uygulaması:

Şükran günlüğü başlat

Müteşekkir olmak, çok fazla fark yaratmayacak, ancak gerçeklerden daha uzak olamayacak küçük bir şey gibi geliyor.

California-San Diego Üniversitesi’nde profesör ve araştırmacı olan Ph.D. Paul Mills, şükretmenin faydalarını buldu üzerinde bir çalışma yaptıktan sonra.

“Birisi bir zamanlar minnettar bir kalbin daha sağlıklı bir kalp olduğunu söyledi,” dedi Mills. “Ve bu çalışmada gördüğümüz şey bu.”

Bu yüzden şunu deneyin: her gün için minnettar olduğunuz üç şeyi yazın. Sadece minnettarlık için bir deftere sahip ol.

Kendinizi daha mutlu, daha az stresli ve daha üretken bulabilirsiniz.

Buradaki ana nokta, sosyal medyanın doğru kullanılmadığı takdirde olumsuz etkileri olsa da, daha üretken olmanıza yardımcı olacak faydalı bir araç olabileceğidir.


REZERVASYON YAP
ERİN FALCONER!

Erin aşırı planlanmış, bunalmış kadınlara daha fazlasını nasıl başarabileceklerini gösterir. Erkekler tarafından yazılan geleneksel üretkenlik kitapları, kadınların yapılacaklar listesine bakarken hissettikleri kültürel baskıların karmaşasına zar zor dokunmaktadır. Sh * t Nasıl Yapılır size hayatınızın mükemmelleşmek istediğiniz üç alanında nasıl sıfırlanacağınızı öğretecek ve sonra geri kalanını nasıl yükleyeceğinizi, dışa aktaracağınızı ya da sadece geri kalanı hakkında bir lanet vermeyi nasıl durduracağınızı gösterecek.


Source link

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı