Uncategorized

Bipolar’ın Gerçekten Nasıl Olduğunu Anlamak İçin En İyi Kitaplar

Son Güncelleme: 20 Mayıs 2020

İster bipolar ile yaşıyor olun, ister bilen birini sevin, bu kitapların sayfalarında konfor, bilgelik, sağlık stratejileri ve daha fazlasını bulabilirsiniz – bipolar’ı anlamak için en iyisi. Hayatın her kesiminden insanlar tarafından yazılan, bir adamın ani psikozunun birinci şahıs anılarından, bipolar tanısı ve istikrara yolculuğundan, bir Pulitzer Ödülü finalistinin oğlunun bipolar anlayışını anlamaya ve hukuki ve akıl sağlığı endüstrileri.

Tıpkı bizim gibi başkalarının sunduğu – bipolar ile yaşamayı gerçekten sevdiğini bilen insanlar – ham duygular, derin içgörüler ve mizahi çekimlerle zorlanan yazılı kelimenin gücüyle kendimizi kaybedebiliriz. Akranlarımızın başarılarını ve umudumuzu beslemek, esneklik oluşturmak ve bize ilerlemeye devam etmemize ve bipolar ile zafer kazanmamıza ilham vermesi gerektiğinde, bunlar dönecek yazarlardır. Onlarla, yalnız olmadığımızı öğrenir ve yüreklendiririz ve her zaman umudun üzerinde durmak için bir sebep vardır.

Kırık Açık ve Daha iyi bir hayat

Craig Hamilton (Bantam Books, 2004; Allen ve Unwin, 2012)

Kariyerinin en büyük etkinliğinin arifesinde, Sydney Olimpiyatlarını kapsayan Avustralya ABC spor yayıncısı Craig Hamilton bir mola yaşadı. Asla Olimpiyatlara gitmedi ve daha sonra bipolar teşhis edildi. İlk kitabında, Kırık AçıkHamilton, deneyimi detaylandırıyor – kaçırdığı uyarı işaretleri, zihnine dair içgörüler ve istikrarlı bir şekilde ilerlemeye olan yolculuğu. Hikayesi ilham verici takipte devam ediyor, Daha iyi bir hayat. Hamilton’un bipolar ve genel sağlığı yönetmek için yaşam tarzında yaptığı hayati derecede önemli değişimlere odaklanarak, Daha iyi bir hayat özünde bir umut hikayesidir. Kendinizi derin, karanlık bir çukurun dibinde bulma ve sonra geri dönüş yolunuzu bulma hikayesi.

Unquiet Mind: Ruh Halleri ve Delilik Anıları

Kay Redfield Jamison, Doktora (Vintage, 1995)

Kay Redfield Jamisonprestijli John Hopkins Üniversitesi Tıp Fakültesinde psikiyatri profesörü olarak çalışan, başarılı bir akademik kadroya sahiptir. Dr. Jamison’ın en çok satan anıları Unquiet Mind bipolar ile kendi savaşlarının ham ve dürüst bir hikayesi, UCLA fakültesine psikiyatri yardımcı doçentine ve kendi tedaviye direnç.

Rock Steady: Bipolar Hayatımdan Mükemmel Tavsiye

Ellen Forney (Fantagraphics Kitapları, 2018)

Sabit Kaya Ellen Forney’in 2012 en çok satan grafik hatırasının devamı, Mermerler: Mania, Depresyon, Michelangelo ve Ben. Bu refakat kitabında, mizahi ve yaratıcı bir pakette topraklama tavsiyesi ile daha fazla kendi kendine yardım öğesi sağlıyor.

Arzulu İçme

Carrie Fisher (Simon ve Schuster, 2008)

Arzulu İçme geç övgüyle övgüler alan bir kadın performansı olarak ortaya çıkan otobiyografik bir kolaj Carrie Fisherdaha sonra HBO özelliğine dönüştü ve 2008 yılında kitap formunda yayınlandı. Kitapları, hevesli sosyal medya varlığı ve şovlarında Fisher, bipolar olan birçok kişiye umut ve şifa vermek için çok sevilen mizahını ve dürüstlüğünü kullandı. topluluk.

Haldol ve Sümbüller: İki Kutuplu Bir Yaşam

Melody Moezzi (Avery, 2014)

İçinde Haldol ve Sümbülyazar, umut ve mizahın iyileştirici gücüne övgü veren güçlü, eğlenceli ve hareketli bir anlatı olan Melody Moezzi, bipolar bozukluğu çevreleyen damgalanma. Moezzi’nin son kitabı, Mevlana Reçetesi: Eski Bir Mistik Şair Modern Manik Hayatımı Nasıl Değiştirdi?Burada, modern mücadelelerimize karşı bilgelik ve içgörü kazanmak için Rumi’nin şiirini babasının yardımıyla araştırıyor.

Çılgın: Amerika’nın Ruh Sağlığı Yoluyla Bir Babanın Araştırması Delilik

Pete Earley (Putnam, 2006)

Ödüllü gazeteci ve yazar Pete Earley ile Pulitzer Ödülü finalisti unvanını aldı Çılgın. İçinde, bir babanın bipolar teşhisi konan kolej yaşındaki oğluyla deneyimlerini anlatıyor. Earley zihinsel sağlık ve yasal sistemlere sıkı bir şekilde bakar ve birçok ebeveynin karşılaştığı hayal kırıklıklarını ve çaresizliğini paylaşır.

Manik: Bir Anı

Terri Cheney (Harper, 2009)

Bir zamanlar Michael Jackson ve Quincy Jones’un beğenilerini temsil eden başarılı bir eğlence avukatı, Terri Cheney bipolar ile hayat boyu yolculuğunu kronikleştirdi. New York Times En çok satan kitap, Manik: Bir Anı. İçinde, umutsuzluğunu, roller coaster bölümlerini ve pervasız flörtünü anlatıyor. Son kitabı, kişisel denemelerden oluşan bir koleksiyon, Bana Nerede Acıdığını Söyleyin: Modern Delilik İçin El Kitabı, 2020 sonbaharında yayınlanması planlanıyor.

Yavru Chow Prozac’tan Daha İyi: Bir Adamın ve Hayatını Kurtaran Köpeğin Gerçek Hikayesi

Bruce Goldstein (Da Capo Press, 2008)

En iyi satış Yavru Chow Prozac daha iyidir evcil hayvanların – Bruce Goldstein’ın, siyah bir Labrador köpeği köpeği – evcil hayvanlarının koşulsuz sevgileri ile ruhlarını nasıl yatıştırabileceğine ilham veren ve esprili bir bakışla övgü aldı. Bu eski New York reklam yöneticisi köpek arkadaşı Ozzy’nin ona bir amaç duygusu verdiğini ve her gün yataktan kalkmasına nasıl yardımcı olduğunu anlatıyor.

Delilik: Bipolar Hayat

Marya Hornbacher (Houghton Mifflin, 2009)

Pulitzer Ödülüne aday gösterilen anılarının topuklarında, Boşa: Anoreksiya ve Bulimia’nın Anısı (1998), Marya Hornbacher teşhisinin objektifinden hayatının anlatımını yeniden odaklamak için büyük bir çaba gösterir. İle Delilik: Bipolar Hayat, bir kez daha düzensiz davranışlarını, depresyonları sakat bırakmayı, öfke ve sevinç uyumlarını ve bir yeme bozukluğu ile savaşmasını, ancak yeni netlik ve daha fazla içgörü ile ele alıyor.

Zihinsel: Lityum, Sevgi ve Aklımı Kaybeden

Jaime Lowe (Blue Rider Press, 2017)

İçinde Zihinsel: Lityum, Sevgi ve Aklımı Kaybeden, Ulusal yayınlara sık sık katkıda bulunan Jaime Lowe, manik bir bölümle yüzleşme hikayesini ve istikrar bulmasına yardımcı olan tedaviyi detaylandırıyor. Bakıyor bipolar tarih meraklı bir zihinle bilim adamları, psikiyatristler ve hastalar ile röportaj yapıyor. Bir kitap incelemesinde, bir psikiyatrist bipolar hakkında bu kitaptan herhangi bir ders kitabından daha fazla şey öğrendiklerini yazdı.

Bipolar Bozukluğu Olan Birini Sevmek: Eşinizi Anlamak ve Yardımcı Olmak

Julie A. Fast ve John D. Preston, PsyD (Yeni Harbinger Yayınları, 2012)

Bipolar Bozukluğu Olan Birini Sevmek eşinin bipolar belirtileri ilişkilerini etkileyen herkes için düşünceli bir kendi kendine yardım kılavuzudur. Yazar ve Koç Julie A. Hızlıbipolar ile yaşayan, eşinizin ruh hali değişimlerini ve dürtüsel eylemleri yönetmesine yardımcı olurken aynı zamanda kendiniz için zaman ayırır. Daha dengeli ve doyurucu bir ilişki kurmanıza yardımcı olmak amacıyla.

Goril ve Kuş: Bir Delilik Anısı ve Annenin Sevgisi

Zack McDermott (Küçük, Kahverengi, 2017)

Eski bir Brooklyn savunucusu yazar / konuşmacı olarak döndü, Zack McDermott (Gorilla) psikoza olan serbest düşüşünü, kimliğini geri kazanma mücadelesini ve ondan vazgeçmeyi reddeden annesi (Kuş) hakkında bilgi verir. Goril ve Kuş istikrarlı bir yaşamın yeniden inşasının dürüst ve karanlık mizahi bir ifadesidir. 2018’de HBO, anıya dayalı bir TV dizisi için planlar duyurdu.

Asla Bilmediğimiz Her Şey

Sheila Hamilton (Seal Press, 2015)

“Bir zamanlar parlak ve tutkulu” kocasının bipolar teşhisini izleyen altı hafta içinde, Sheila Hamilton onu bipolar olana eşlik eden acı verici gerçek intihar tehdidiyle kaybetti. Asla Bilmediğimiz Her Şey Krizdeki aileler için hem bir anı hem de bir rehberdir.

Sevdiğiniz Birisi Bipolar Olduğunda: Siz ve Eşiniz için Yardım ve Destek

Cynthia G. Last, PhD (Guilford Press, 2009)

Uluslararası tanınmış klinik psikolog Cynthia G.Son, Doktora (ayrıca bipolar ile yaşayan) kitabında hem kendi deneyiminden hem de tedavi ettiği çiftlerden hikayeler ve çözümler paylaşıyor Sevdiğiniz Birisi Bipolar Olduğunda. Sevdiklerinize tanı koymalarına, tedaviden en iyi şekilde faydalanmalarına ve gelecekteki ruh hali olaylarını azaltmalarına veya önlemelerine yardımcı olmak için pratik yönlendirme sağlar – hepsi de kendinize bakarken.

Sheba Kraliçesi Kızı: Bir Anı

Jacki Lyden (Houghton Mifflin, 1997)

Jacki LydenUlusal Halk Radyosu yabancı muhabiri, hayatını bipolar bozuklukla mücadele eden bir anne ile büyüyor, Sheba Kraliçesi Kızı. Manik bölümler sırasında, Lyden’in annesi Marie Antoinette veya Sheba Kraliçesi’nin kişiliklerini üstlendi. Çocukken Lyden için korkutucu olmasına rağmen, şimdi annesinin yaratıcılığına annesinin kızı anısına hayran kalıyor.

Sarı Laleler: Bipolar Bozukluğun Karanlığında Bir Kadının Umut ve Şifa Arayışı

Helen Joy George (Neşeli Söz, 2019)

İçinde Sarı lalelerilham verici bir azim hikayesi olan Helen Joy George, akıl sağlığı sistemi olan “çirkin gerçek” hakkında ham ve acı dolu hikayesini yazarken, aile, umut ve dayanıklılığın güzel iplikleri ile dokunuyor. Hikayesi boyunca okuyuculara çevremizdekileri nasıl seveceklerini ve daha iyi anlayacaklarını anlatan hediyeler sunulur.

Ses Aklı: Kaostan Soğukkanlılığa Bipolar Yolculuğum

Erika Nielsen (Tetikleyici, 2018)

İçinde İç ses, profesyonel çellist Erika Nielsen (diğerleri arasında Grammy Ödüllü Kanye West ile oynayanlar), bipolar teşhisini keşfetmesi ve günlük semptomlarını nasıl yöneteceğini öğrenmesiyle ilgili fikirlerini okur.

Bipolar Seferi

Keith Alan Steadman (iUniverse, 2008)

Sayfa döndürücüde Bipolar Seferi, yazar Keith Alan Steadman bizi götürüyor her mani seviyesi, tam bir bölüme kadar ve depresyonun flipside dahil. İyimserlikle dolu, bu herkes için ilham verici ve bilgilendirici bir okuma: tıp uzmanları, bakıcılar ve bipolar ile yaşayanlar.

Örümcekler, Vampirler ve Hapishaneler: Bipolar Bozukluk: Bir Umut, İyileşme ve İlham Hikayesi

Brooke O’Neill (kendi kendine yayınlanan 2019)

Yazar Brooke O’Neill hemşirelik kariyerini sürdürüyordu, yakın zamanda evliydi ve bipolar semptomlarının ortaya çıkmasından sadece beş gün önce bir kızı doğurmuştu. Mizah ve dürüstlük karışımı ile, Örümcekler, Vampirler ve HapishanelerO’Neill, tanı, manik ve depresif dönemleri (ve sonrasındaki sonuçları) ve son olarak kabulü ve istikrarı kapsayan 13 yıllık bipolar savaşını okur.

Yukarı ve Aşağı Yaşam: Bipolar Bozukluk Hakkındaki Gerçek — İyi, Kötü ve Komik

Paul E. Jones (TarcherPerigee, 2008)

Stand-up bir komedyen Paul E. Jones, mizah ve dürüstlük Yukarı ve Aşağı Yaşam teşhis, kariyer, sosyal yaşam ve ev yaşamından her şeyi kapsayan, kendi sert öğrenilmiş derslerinden bipolar yaşamak hakkında rehberlik sunmak. Jones aynı zamanda aile ve arkadaşlarına anlayış ve desteğin önemi konusunda tavsiyelerde bulunur.
Source link

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı